Αρχική Νέα Αθλητικά Ήταν πάλι… ΚΑΥΤΟΣ (ο Διγενής)!

Ήταν πάλι… ΚΑΥΤΟΣ (ο Διγενής)!

από Θωμάς Γκονής

Ο Διγενής Νεοχωρίου ήταν καλύτερος και επικράτησε δίκαια με 4-0 τα Σαράγια και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος

Με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣ Τρικάλων.

Στα παιχνίδια για τον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Διγενής ήταν το μεγάλο φαβορί στο «Μπάμπης Παπαχατζής» απέναντι τα Σαράγια και το απέδειξε στην πράξη σκοράροντας τέσσερις φορές, με καλές φάσεις στο παιχνίδι και κατά διαστήματα παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο.

Για τους «ερυθρόλευκους» του Νεοχωρίου το σκορ άνοιξε μόλις στο (01’) ο  Θέμης Αλεξίου για να έρθει στο (33’) ο Ανδρέας Βαρναβίδης να γράψει το 2-0 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Σπύρου Ευαγγέλου πέτυχαν άλλα δύο τέρματα, με τον Θέμη Αλεξίου να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο (51’)  και τον Μιχάλη Σταμέκο στο (75’) να ανεβάζει τον δίκτυ του σκορ στο 4-0 που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Παπαγεωργόπουλου.

Στο γήπεδο της Μπάρας ο ΑΟ Ταξιαρχών πάλεψε όσο μπορούσε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον Αστέρα και γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0.

Πασχαλινό ωράριο από σήμερα

Ο Εμπορικός Σύλλογος Τρικάλων ενημερώνει το καταναλωτικό κοινό ότι το προτεινόμενο εορταστικό ωράριο των καταστημάτων για την περίοδο του Πάσχα, έως την Τρίτη 7 Μαΐου 2024, έχει ως εξής: