Αρχική Νέα Αθλητικά Νίκη για Διγενή κόντρα στα Σαράγια

Νίκη για Διγενή κόντρα στα Σαράγια

από Oichalia News
Ο Διγενής Νεοχωρίου όπως παρατάχθηκε απέναντι στα Σαράγια

Πέρασε με 2-4 από το γήπεδο της Μπάρας

‘Ένα ενδιαφέρον ματς που είχε ωραίο θέαμα πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Μπάρας με τον Α.Ο Σαραγίων να υποδέχεται το Διγενή Νεοχωρίου για την 1η αγωνιστική της  Α' ΕΠΣΤ.

Έπειτα από ένα “χορταστικό” παιχνίδι με έξι τέρματα και ωραίο ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες, οι τυπικά φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 2-4.

Ο Διγενής με το καλημέρα πιστοποιεί έτσι ότι θα αποτελέσει ένα από τα φαβορί για άνοδο, ενώ τα Σαράγια έδειξαν στο Σαββατιάτικο ματς ότι διαθέτουν και φέτος μία αξιόλογη ομάδα, υπό την καθοδήγηση του Τέο Λιούλιου που θα κυνηγήσει ότι καλύτερο.

Στο 7′ ο Θέμης Αλεξίου άνοιξε το σκορ για το Διγενή, ενώ στο 29′ ο Ξάνθος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους Ερυθρόλευκους.

Στο 41′ το συγκρότημα του Τέο Λιούλιου μείωσε σε 1-2 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 52′ ο Θέμης Αλεξίου έκανε το 1-3, ενώ στο 82′ ο Τσιακμάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 1-4.

Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο Βλάχος στο 85′.

trikalascore.gr

ΟΙΧΑΛΙΑ ΚΑΙΡΟΣ

Εφημερεύοντα Φαρμακεία Φαρκαδώνα

Business

Πασχαλινό ωράριο από σήμερα

Ο Εμπορικός Σύλλογος Τρικάλων ενημερώνει το καταναλωτικό κοινό ότι το προτεινόμενο εορταστικό ωράριο των καταστημάτων για την περίοδο του Πάσχα, έως την Τρίτη 7 Μαΐου 2024, έχει ως εξής: