από Oichalia News
Πολυβόλο !

Ο Διγενής επικράτησε με 5-1 του Πύργου στο Μπάμπης Παπαχατζής

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το παιχνίδι του Σαββάτου ανάμεσα στον Διγενή Νεοχωρίου με τον Πύργο στο Μπάμπης Παπαχατζής για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΤ.

Οι ερυθρόλευκοι του Σπύρου Ευαγγέλου αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 15’ με το τέρμα που σημείωσε ο Πρεβέντης, αποδείχθηκαν πολύ ανώτεροι των φιλοξενουμένων.

Στο 29’ ο Αυγέρης έφερε το παιχνίδι στα ίσα και τρία λεπτά αργότερα (32’) ο Νίκος Παπαδόπουλος έδωσε το προβάδισμα στους ερυθρόλευκους του Νεοχωρίου που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Διγενή συνέχισε στο ίδιο τέμπο με τον Δημήτρη Αλεξίου να κάνει το 3-1  στο 53’ για να ανεβάσει τον δίκτυ του σκορ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Ηλίας Αυγέρης στο 76’ γράφοντας το σε 4-1. Στο 84’ ο Θέμης Αλεξίου έκανε το 5-1 για τους γηπεδούχους που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Πέτσα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα ματς της επόμενης αγωνιστικής της Α’ ερασιτεχνικής ΕΠΣΤ

Πασχαλινό ωράριο από σήμερα

Ο Εμπορικός Σύλλογος Τρικάλων ενημερώνει το καταναλωτικό κοινό ότι το προτεινόμενο εορταστικό ωράριο των καταστημάτων για την περίοδο του Πάσχα, έως την Τρίτη 7 Μαΐου 2024, έχει ως εξής: