Αρχική Νέα Αθλητικά Πέρασε νικηφόρα από το Ριζαριό

Πέρασε νικηφόρα από το Ριζαριό

από Oichalia News

Ο Διγενής επικράτησε με 4-3 του Γίγα μέσα στο Ριζαριό

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο για τον 1ο όμιλο της Α' Ερασιτεχνικής ο Διγενής Νεοχωρίου πέρασε νικηφόρα από το Ριζαριό επικρατώντας του Γίγα με σκορ 3-4.

Τα γκολ

Στο 11′ ο Διγενής άνοιξε το σκορ με άψογη εκτέλεση φάουλ του Θέμη Αλεξίου, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 25′ έκανε το 0-2.

Στο 28′ ο Ηλίας Αυγέρης από κοντά ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-3.

Ο Γίγας μείωσε προσωρινά με αυτοκόλ Σταμέκου  στο 43′, αλλά ο Αυγέρης στο 45′ έκανε το 1-4, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 57′ ο Χατζηκαμαγιάννης μετά από κόρνερ και σύγχυση με κοντινό σουτ έκανε το 2-3.

Στο 70'  ο Φασούλας με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-4.

Οι συνθέσεις

Γίγας Ριζαριού (Γ. Παπαδόπουλος): Ευαγγελινός, Αναστασόπουλος, Στεφανίδης, Μεσιακάρης, Πασκότι, Γιουκουμίδης, Κακαράντζας, Χατζηκαμαγιάννης, Σαλταγιάννης, Αλεξόπουλος, Φασούλας

‘Επαιξαν και οι: Παπαποστόλου, Τσιακμάκης, Γιαννακάκος, Χρυσοστόμου, Καρανάνας.

Διγενής Νεοχωρίου ( Ευαγγέλου): Παπαπούλιος, Τσιγαρίδας, Ξάνθος, Χρ. Τέλλιος, Σταμέκος, Φωτίκας, Θ. Αλεξίου, Καραμούζης, Παπαδόπουλος, Αυγέρης, Παππάς

‘Επαιξαν και οι: Λουκάς, Δ. Αλεξίου, Τσιαμάντας, Μύλερος

ΟΙΧΑΛΙΑ ΚΑΙΡΟΣ

Εφημερεύοντα Φαρμακεία Φαρκαδώνα

Business

Πασχαλινό ωράριο από σήμερα

Ο Εμπορικός Σύλλογος Τρικάλων ενημερώνει το καταναλωτικό κοινό ότι το προτεινόμενο εορταστικό ωράριο των καταστημάτων για την περίοδο του Πάσχα, έως την Τρίτη 7 Μαΐου 2024, έχει ως εξής: